كمپكتور

کمپکتور صفحه ای

تماس با ما

کمپکتور صفحه ای

کمپکتور صفحه ای

کمپکتور چیست؟

کاربری دستگاه كمپكتور در زمینه فشرده کردن و متراكم كردن مصالح ساختمانی اعم از خاكی و سنگی می باشد.
کمپکتور ها از چهار عامل، وزن استاتیکی، ضربه، ارتعاش و همچنین کنترل، جهت متراکم کردن مصالح ساختمانی بهره می برند. کمپکتور ها در واقع مکمل غلتک ها می باشند. نوع دستی کمپکتور مناسب برای محوطه ها با فضای کوچک بوده و جهت زیر سازی و کوبش محیط های با عرض کم مناسب می باشد.
روی صفحه زیرین شاسی، لنگی وجود دارد که نیروی مورد نیاز خود را از موتور دریافت کرده و با انجام حرکات نامتعادل، لرزش ایجاد می کند و در نتیجه سبب کوبش مصالح می گردد.
کمپکتورها از لحاظ شاسی به دو گروه زیر تقسیم بندی می گردند:

کمپکتورهای صفحه ای
کمپکتور قورباغه ای (کانگورویی)

کمپکتور صفحه ای

کمپکتور صفحه ای
کمپکتورصفحه ای

کمپکت کردن یا فشرده سازی را فرآیندی گویند که در آن با نیرویی مکانیکی چگالی یک ماده را افزایش می دهند. در عملیات فشرده سازی، با کاهش فضای خالی بین ذرات تشکیل دهنده خاک و آسفالت آنها را متراکم می نمایند، به مرور زمان ماده سست و کم مقاومت نشست می کند و به صورت طبیعی خود را متراکم خواهد ساخت.
نکته قابل ذکر اینکه هرچه چسبندگی ذرات تشکیل دهنده مصالح بیشتر باشد، عملیات متراکم سازی بهتر انجام می شود. در عمل فشرده سازی یا کمپکت کردن با اعمال نیروهای مکانیکی گوناگون، زمان مورد نیاز برای فشرده سازی را از سال ها به ساعت ها کاهش می دهیم.

کمپکتور صفحه ای
کمپکتورصفحه ای

مکانیزم عملکرد در کمپکتورهای صفحه ای به این صورت است که در کمپکتورهای صفحه ای ارتعاش ایجاد شده از روتور گریز از مرکز به صفحه کمپکتور منتقل می شود. ارتعاش در صفحه کمپکتور، ماشین را رو به جلو حمل می کند.
حرکت ارتعاشی همراه با وزن دستگاه عمل فشرده سازی یا کمپکت کردن را ممکن می سازد. کمپکتور دارای کاربری های متعددی از جمله فشرده سازی، کمپکت، کوبنده خاک، زیرسازی، پی سازی، پی ریزی، متراکم کننده خاک می باشد.

فشرده سازی خاک یا آسفالت با یکی از نیروهای زیر یا ترکیبی از نیروها انجام می گردد:
فشار ثابت استاتیکی
اصابت (برخورد)
دستکاری یا لرزش (ویبراسیون)

کمپکتور صفحه ای
کمپکتورصفحه ای

کمپکتورهای صفحه ای

قدرت ضربه در کامپکتورها از 1000 کیلو الی 8000 کیلو متفاوت است که اغلب از مدل های 1.5 تن و 3 تن استفاده می شود. بر حسب قدرت موتور، ابعاد صفحه و وزن خود دستگاه محاسبه می شود.
عمل آن بدین صورت است که نیروی چرخشی موتور به لنگ داخل دستگاه منتقل شده و آنرا حرکت می دهد لذا صفحه دچار پرش شده و ضربه های متوالی را به سطح وارد می نماید که این ضربه ها در دقیقه بر حسب دور متفاوت می باشد.

مصرف سوخت و نوع سوخت
کامپکتورها از نظر تامین نیرو به سه دسته کلی بنزینی گازوئیلی و برقی تقسیم می شود که اغلب آنها بنزینی هستند.
مصرف سوخت در دستگاه به راندمان کاری مرتبط است به طور میانگین حدود 1 لیتر در ساعت. در دستگاه های گازوئیلی مصرف کمتر است. این مقدار مصرف در موتورهای برقی که بسیار کم مورد استفاده است بالا بوده و توجیه اقتصادی ندارد.

شاید به کارتان آمد!  خرید کمپکتور کانگورویی
کمپکتور صفحه ای
کمپکتورصفحه ای

کمپکتورهای صفحه ای

جهت فشرده سازی مصالح ساختمانی و متراکم نمودن خاک در مکان هایی که محدودیت فضا دارند و امکان استفاده از غلتک های بزرگ میسر نیست، از کمپکتورهای صفحه ای استفاده می گردد.
کمپکتورهای صفحه ای از لحاظ مکانیزم و قدرت عملکرد متفاوت هستند و بر اساس ابعاد صفحه کوبنده، انتخاب می شوند. کمپکتور صفحه ای که به کمپکتور دستی نیز معروف بوده و ابزاری بسیار کاربردی برای فشرده سازی و افزایش مقاومت انواع خاک رس، شن و ماسه می باشد.
از مزایای کمپکتور صفحه ای می توان به قدرت کوبش بالا و کاربری آسان اشاره نمود که اغلب در کوبش پی سازی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

کمپکتور صفحه ای
کمپکتورصفحه ای

انواع کمپکتورهای صفحه ای

کمپکتورهای صفحه ای از لحاظ مصرف سوخت به دو دسته کمپکتور صفحه ای دیزلی و کمپکتور صفحه ای بنزینی تقسیم بندی می شوند. از دیگر انواع کمپکتور صفحه ای می توان به کمپکتور صفحه ای سنگین اشاره نمود که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد. میکسر بتن فرهان انواع کمپکتورخود را با قدرت کوبش 1500 تا 3000 کیلوگرم بر سانتیمتر را به مشتریان گرامی ارائه می دهد.

کمپکتورهای صفحه ای بنزینی
کمپکتورهای صفحه ای بنزینی جهت تامین انرژی موتور احتراقی از سوخت بنزین استفاده می نماید. از مزایای کمپکتور بنزینی به استهلاک کم و در دسترس بودن قطعات نسبت به مدل کمپکتور صفحه ای دیزلی و همچنین سهولت در فراهم کردن سوخت اشاره نمود.

خریدکمپکتورصفحه ای
کمپکتورصفحه ای

کمپکتورهای صفحه ای دیزلی
کمپکتورهای صفحه ای دیزلی دارای موتور احتراقی قدرتمند و توان بالا با سوخت مصرفی گازوئیل بوده که جهت کوبش و فشرده سازی خاک و مصالح مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای کمپکتور صفحه ای دیزلی به هزینه سوخت ارزان و مصرف سوخت کمتر و قدرت بالا در کوبش می توان اشاره نمود.

کمپکتورهای صفحه ای سنگین
کمپکتورهای صفحه ای سنگین دارای شاسی مقاوم و قدرت کوبش بیشتر نسبت به مدل کمپکتور صفحه ای بوده و دارای قدرت ضربه زنی بالایی در کوبش و فشرده سازی مصالح می باشد. کمپکتور صفحه ای سنگین دارای صفحه کوبش بزرگ و مناسب خاک های درشت دانه و سنگی است.

خریدکمپکتورصفحه ای
کمپکتورصفحه ای

کمپکتورهای صفحه ای
کوبش و فشرده سازی خاک بستر پی سازی ساختمان
فشرده سازی مصالح ساخت کانال
کوبش شن و ماسه، خاک و آسفالت در راه سازی

کمپکتورهای صفحه ای
استفاده از دسته ضد لرزش
استفاده از صفحه فولادی مقاوم در برابر سایش
شاسی مستحکم و با دوام بالا
استفاده از ضربه گیر برای جلوگیری از وارد شدن ضربه به موتور
دارای موتور قوی برای فشرده سازی انواع مصالح
دارای دسته و چرخ جدا شونده برای جابه جایی آسان
استفاده از تسمه فولادی قدرتمند برای انتقال نیرو از موتور
طراحی ایمن در حین کار برای اپراتور

خریدکمپکتورصفحه ای
کمپکتورصفحه ای

 

لیست قیمت کمپکتور صفحه ای
کمپکتور صفحه ای

جهت استعلام قیمت کمپکتور صفحه ای با کارشناسان میکسر بتن فرهان تماس بگیرید

‫4.7/5 ‏‫(3 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: