خبر فوری
صفحه اصلی / كمپكتور / کمپکتور دیزلی
کمپکتور دیزلی
کمپکتور دیزلی

کمپکتور دیزلی

کمپکتور دیزلی

کمپکتور دیزلی

کمپکتور چیست؟

کاربری دستگاه كمپكتور در زمینه فشرده کردن و متراكم كردن مصالح ساختمانی اعم از خاكی و سنگی می باشد.
کمپکتور ها از چهار عامل، وزن استاتیکی، ضربه، ارتعاش و همچنین کنترل، جهت متراکم کردن مصالح ساختمانی بهره می برند. کمپکتور ها در واقع مکمل غلتک ها می باشند. نوع دستی کمپکتور مناسب برای محوطه ها با فضای کوچک بوده و جهت زیر سازی و کوبش محیط های با عرض کم مناسب می باشد.
روی صفحه زیرین شاسی، لنگی وجود دارد که نیروی مورد نیاز خود را از موتور دریافت کرده و با انجام حرکات نامتعادل، لرزش ایجاد می کند و در نتیجه سبب کوبش مصالح می گردد.
کمپکتورها از لحاظ شاسی به دو گروه زیر تقسیم بندی می گردند:

کمپکتورهای صفحه ای
کمپکتور قورباغه ای (کانگورویی)

کمپکتور دیزلی
کمپکتور دیزلی

کمپکت کردن یا فشرده سازی را فرآیندی گویند که در آن با نیرویی مکانیکی چگالی یک ماده را افزایش می دهند.
در عملیات فشرده سازی، با کاهش فضای خالی بین ذرات تشکیل دهنده خاک و آسفالت آنها را متراکم می نمایند، به مرور زمان ماده سست و کم مقاومت نشست می کند و به صورت طبیعی خود را متراکم خواهد ساخت.
نکته قابل ذکر اینکه هرچه چسبندگی ذرات تشکیل دهنده مصالح بیشتر باشد، عملیات متراکم سازی بهتر انجام می شود.
در عمل فشرده سازی یا کمپکت کردن با اعمال نیروهای مکانیکی گوناگون، زمان مورد نیاز برای فشرده سازی را از سال ها به ساعت ها کاهش می دهیم.

کمپکتور دیزلی
کمپکتور دیزلی

مکانیزم عملکرد در کمپکتورهای صفحه ای به این صورت است که در کمپکتورهای صفحه ای ارتعاش ایجاد شده از روتور گریز از مرکز به صفحه کمپکتور منتقل می شود.
ارتعاش در صفحه کمپکتور، ماشین را رو به جلو حمل می کند.
حرکت ارتعاشی همراه با وزن دستگاه عمل فشرده سازی یا کمپکت کردن را ممکن می سازد.
کمپکتور دارای کاربری های متعددی از جمله فشرده سازی، کمپکت، کوبنده خاک، زیرسازی، پی سازی، پی ریزی، متراکم کننده خاک می باشد.

فشرده سازی خاک یا آسفالت با یکی از نیروهای زیر یا ترکیبی از نیروها انجام می گردد:
فشار ثابت استاتیکی
اصابت (برخورد)
دستکاری یا لرزش (ویبراسیون)

کمپکتور دیزلی
کمپکتور دیزلی

معرفی کمپکتور دیزلی

کمپکتور دیزلی قدرتمندترین نوع کمپکتور به‌حساب می‌آید. ازآنجایی‌که این دستگاه با سوخت دیزل یا همان گازوئیل کار می‌کند به آن کمپکتور گازوئیلی هم گفته می‌شود.
اگر بخواهیم تعریف مختصری از این دستگاه داشته باشیم باید بگوییم که کمپکتور دیزلی دستگاهی برای کوبش خاک جهت زیرسازی و مواردی شبیه به این است.

کمپکتور دیزلی

چنین دستگاهی قادر است ضرباتی به قدرت ۲ تن ایجاد کرده و به‌این‌ترتیب خاک را کاملاً کوبیده و آن را آماده انجام عملیات‌های دیگری عمرانی کند.
از کمپکتور دیزلی برای کارها و پروژه‌های بزرگ استفاده می‌کنند؛ چراکه موتور این کمپکتور عملکرد بهتری در کارهای طولانی‌مدت دارد.

سوخت گازوئیلی به دلیل چرب بودن باعث روانکاری بهتر دستگاه می‌شود به‌این‌علت حتی اگر ساعت‌‎ها به‌صورت مداوم از کمپکتور گازوئیلی استفاده کنید مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد.
یکی دیگر از مزیت‌های کمپکتور گازوئیلی، هزینه پایین سوخت آن به‌ویژه در ایران است.

شاید به کارتان آمد!  خرید کمپکتور کانگورویی

همان‌طور که می‌دانید گازوئیل قیمت کمتری از بنزین دارد بنابراین گرچه در ابتدا هزینه بیشتری بابت خرید کمپکتور گازوئیلی می‌کنید بااین‌حال هزینه‌های جانبی از جمله سوخت آن برای شما به‌صرفه خواهد بود.

کمپکتور دیزلی
کمپکتور دیزلی

قیمت کمپکتور دیزلی

قیمت کمپکتور گازوئیلی در مقایسه با قیمت کمپکتور بنزینی گران‌تر است، علت این امر هم مشخص است چراکه در همه‌جا موتورهای دیزلی گران‌تر هستند و توان بالاتری دارند.
برند موتور، برند شاسی و کیفیت ساخت کمپکتور از جمله عوامل مؤثر بر قیمت کمپکتور گازوئیلی است.

کمپکتور دیزلی را در جایگاه قدرتمندترین نمونه از کمپکتورهای دستی یاد می کنند.
این دستگاه به لطف حضور یک موتور پرتوان دیزلی است که می‌ تواند قدرت کوبش بسیار بالای خود را تولید کند.
قاعدتاً وجه کاربردی آن نیز در کوبش سطح خاک ‌هایی است که بسیار نرم و با نیاز به عمق کوبش زیادی دارند، می باشد.
البته در کوبش زمین های سنگلاخی نیز بهترین هستند.

کمپکتور دیزلی
کمپکتور دیزلی

آشنایی با کمپکتور دیزلی

کمپکتور دیزلی در دسته مدل‌ های دستی قرار می ‌گیرد. این ماشین قرار است همراه با هدایت اپراتورها، عملیات کوبش خاک را انجام دهد. کمپکتور دستی در دو گروه کمپکتور صفحه ‌ای و کمپکتور قورباغه ‌ای قرار دارد.
مدل ‌های کمپکتور قورباغه ‌ای همراه با یک صفحه تقریباً کوچک فولادی تحت تاثیر وزن دستگاه در پی پرتاب ‌های متوالی، عملیات کوبش خاک را انجام می‌ دهند.
اما در مدل ‌های صفحه‌ ای از یک ورق فولادی ضخیم و پهن که تحت تاثیر قدرت موتوری دستگاه حالت ارتعاشی پیدا کرده است، عملیات کوبش خاک را نهایی می‌ کنند.
در یک کمپکتور صفحه‌ ای، ورق فولادی در نزدیکی سطح زمین است. این صفحه به یک لَنگ قدرتمند مکانیکی متصل است و این لنگ همراه با کارکرد یک موتور به حرکت در می ‌آید.
به ‌این ‌ترتیب یک حرکت نوسانی با شکل کوبشی در صفحه فولادی ظاهر خواهد شد که می تواند خاک زیر پای کمپکتور صفحه ای را بکوباند.

خریدکمپکتوردیزلی
کمپکتوردیزلی

قیمت کمپکتور دیزلی

اینکه از چه نوع موتوری با شرایط تامین چه مقدار قدرتی در طرح ساخت کمپکتور صفحه ‌ای استفاده ‌شده باشد، معرف مقدار قدرت کوبش آن نیز می باشد. کمپکتور گازوئیلی از دسته مدل ‌های صفحه ‌ای است که در نهایت قدرت همراه با یک موتور دیزلی، عمیق ‌ترین کوبش های خاک را تامین می ‌کند.
اصولاً موتورهای دیزلی در حجم برابر موتور بسیار قدرتمندتر از مدل ‌های بنزینی هستند. لذا وقتی قرار است در حجمی برابر قدرتی بالاتر را تولید کنند، استفاده از موتورهای دیزلی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

خریدکمپکتوردیزلی
کمپکتوردیزلی

کمپکتور صفحه ای دیزلی
کمپکتور صفحه ای گازوئیلی دارای موتور احتراقی قدرتمند و توان بالا با سوخت مصرفی گازوئیل بوده که جهت کوبش و فشرده سازی خاک و مصالح مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای کمپکتور صفحه ای گازوئیلی به هزینه سوخت ارزان و مصرف سوخت کمتر و قدرت بالا در کوبش می توان اشاره نمود.

لیست قیمت کمپکتوردیزلی
قیمت کمپکتوردیزلی

جهت استعلام قیمت کمپکتوردیزلی با کارشناسان میکسر بتن فرهان تماس بگیرید

‫5/5 ‫(1 نظر)

پیشنهاد ما به شما

خرید کمپکتور کانگورویی

خرید کمپکتور کانگورویی

خرید کمپکتور کانگورویی خرید کمپکتور کانگورویی کمپکتور چیست؟ کاربری دستگاه كمپكتور در زمینه فشرده کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سال نو مبارک

با تبریک سال نو خدمت شما

بعد از تعطیلات نوروزی
پاسخگوی تماس های شما می باشیم

 


This will close in 15 seconds

error: